За останні три місяці ф'ючерси на арабіку зросли майже на 20%, а на робусту — на 30%.

Вартість кави в усьому світі різко піднялася через сильну посуху в Бразилії — країна, яка є найбільшим у світі виробником кави. Так, з початку літа ціни на арабіку стрімко зростають, досягнувши максимального рівня з 2016 року. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Стало відомо, що на Нью-Йоркській фондовій біржі за останні три місяці ф'ючерси на арабіку виросли більш ніж на 18%, досягнувши показника в $1,51 за фунт. Також в аналогічний період на Лондонській фондовій біржі робуста подорожчала більш ніж на 30% — до $1 749 за тонну, що стало дворічним максимумом.

Вплив кави на організм

У свою чергу фермери готуються до можливого найбільшого спаду виробництва за останні 20 років.

"Я вирощую каву більше 50 років і ніколи не бачила такої сильної посухи, як в минулому і цьому році. Зазвичай на збір кави У мене йде три місяці, а в цьому році мені потрібен був місяць", – розповіла виробник кави з Мінас-Жерайса, найбільшого кавового заводу Бразилії, Христина Валле.

Експерти ринку відзначають, що на даний момент зростання цін на каву не переклали на споживача. При цьому, за їхніми словами, незабаром це може статися.

У The Wall Street Journal вважають, що цінове ралі відбувається в момент, коли багато країн знімають обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, і люди знову починають ходити в кав'ярні. У Мінсільгоспі США очікують, що цього року вперше з 2017-го споживання кави перевищить виробництво, що може викликати подорожчання продукту в роздрібній торгівлі.