Міністерство фінансів України працює над тим, щоб підняти рівень мінімальної зарплати в країні. Планується, що вже в 2022 році українці почнуть отримувати не менше, ніж 7700 грн.

Про це заявив глав відомства Сергій Марченко в ефірі "24 каналу". За його словами, Мінфін поступово, але впевнено закладає зростання соціальних показників. У той же час він зазначив, що паралельно зі збільшенням мінімальних зарплат, інфляції буде рости на 2%.

Сергей Марченко

"Хочу підкреслити, що ми залишили фіскальний простір. Йдеться про нерозподілені витрати. Вони становлять від 50 до 100 мільярдів гривень", – сказав Марченко.

Він пояснив, що саме ці гроші планується направити на підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. Крім того, відомство працює над тим, щоб поступово збільшувати розмір пенсійних виплат.

Марченко повідомив, що у держави є гроші для підвищення пенсій і дане питання буде пріоритетним при формуванні бюджету на 2022 – 2024 роки.

Нагадаємо, Верховної Ради України вперше прийняла бюджетну декларацію на три роки-з 2022 по 2024-ий. Зокрема, документ передбачає, що до 2024 року середньомісячна заробітна плата українців зросте до 19 тис.грн. А мінімальні пенсії за три роки піднімуть до 2403 грн.