Справжні гривневі купюри на відміну від підробок мають захисні елементи, їх легко запам'ятати. У Нацбанку детально пояснили на прикладі 200 грн, як визначити фальшиві гроші.

Перше, що потрібно зробити, – перевірити банкноту на дотик. Справжня купюра тактильно відрізняється від звичайного паперу, відчувається рельєфність зображення з лицьового боку.

фальшиві гривні гроші

Друге – подивитися на купюру на світло і перевірити:

  • водяні знаки (на 200 грн – зображення Лесі Українки): у справжній банкноті вони мають півтони, в підробці – імітований водяний знак контрастний, півтонів немає, також фальшивка не має світлового знака гривні;
  • наскрізний елемент: на справжній банкноті всі елементи цифрового позначення 200 збігаються, доповнюють один одного, цифра 200 без розривів і зсувів, у підробці такого ефекту не спостерігається;
  • мікротекст захисної стрічки: у справжній купюрі мікротекст чіткий, якість цифр і букв висока, в підробці – цифри і букви погано читаються.

Наостанок – змініть кут нахилу. Видно, як елемент змінює колір. У справжніх 200 грн колір змінюється з малиново-фіолетового на оливково-зелений, зате у підробки такого ефекту немає.

Якщо ж людина сумнівається в достовірності грошей, вона може звернутися в будь-який банк для передачі такої готівки на дослідження в Національний банк. Ця процедура безкоштовна.