ТКЕ змушені будуть коригувати тарифи у бік збільшення, якщо ціна газу продовжить зростати.

Зростання цін на газ, який постачають за угодами між підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) і компанією "Нафтогаз Трейдинг", спричинить за собою підвищення тарифів на теплову енергію для населення на 15-70%. Про це заявив віце-президент Міжгалузевої асоціації "Укртеплокомуненерго" Сергій Дунайло, повідомила прес-служба Асоціації.

Зазначається, що з моменту скасування механізму покладання спеціальних обов'язків (ПСО) українські теплопостачальники працюють за газовими угодами від ДК "Нафтогаз Трейдинг".

тарифи, комуналка, абонплата

В " Укртеплокомуненерго "вважають, що правила, які встановлює" Нафтогаз Трейдинг ""суперечать законодавству у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг".

"Вже в серпні "Нафтогаз Трейдинг" виставив ціну "дорогого" газу-близько 15 тис.грн/тис. куб. м, замість 12 тис. грн/тис. куб. м минулого місяця. Тобто через лімітований обсяг "дешевого" газу за 7,4 тис. грн / тис. куб. м, якого явно не вистачає навіть для населення, підприємства ТКЕ фактично повинні "міксувати" ціну газу і вкладати її в тариф", - аргументували в компанії.

Крім того, Угоди між "Укртеплокомуненерго" і "Нафтогаз Трейдинг" передбачають, що теплопостачальники зобов'язані щомісяця проводити авансовий платіж за газ, що призводить до вимивання і повної відсутності оборотних коштів в ТКЕ.

У той же час дана норма, згідно з договорами, обумовлена тим, що населення оплачує послуги на умовах подальшої оплати, а також продовжує накопичувати борги. Також в Асоціації назвали ще одну свою проблему - квотування обсягів газу.