Кабінет Міністрів активно працює над запровадженням в Україні накопичувальної пенсійної системи. На сьогоднішній день уряд опрацьовує можливі варіанти її впровадження таким чином, щоб збереже солідарну пенсію (ту, яку українці отримують зараз).

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час засідання робочої групи з питань запровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення.

Пенсіонери в Україні

За його словами, накопичувальна пенсія буде не заміною нинішньої моделі, а її доповненням. Тобто нинішня модель пенсійної реформи передбачає збалансувати солідарну і накопичувальну пенсійну систему.

У той же час Марченко вважає, що збереження двох моделей — складне завдання для системи публічних фінансів. За його словами, така реформа створить додаткове фіскальне навантаження на державний бюджет.

"Ми розглядаємо кілька варіантів. Я думаю, ми зупинимося на варіанті поступового введення цієї системи, і, можливо, буде комплексне рішення. З 2023 року ми будемо готові сказати, який відсоток саме цих відрахувань може бути. Я б не хотів зупинятися зараз, адже це питання дискутується", - розповів Марченко.

Також він вважає, що держава повинна брати активну участь у процесі впровадження накопичувальної пенсійної системи, щоб у населення з'явилася довіра до цієї моделі.

Раніше ми писали, що під час цього ж засідання робочої групи прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями для українців. Він вважає, що такий крок стане переходом до повноцінної накопичувальної пенсійної системи.