В Україні в липні в річному вимірі зростання індексу інфляції прискорилося до 10,2% через низьку базу порівняння минулого року, так як в аналогічному місяці 2020 року місячний темп інфляції був негативним (-6%).

Такий особистий експертний коментар дав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин.

Він зазначив, що в той же час зростання споживчих цін у звітному місяці продовжилося з темпом + 0,1% до попереднього місяця. За словами Данилишина, немонетарні фактори формують близько 90% нинішнього приросту інфляції в Україні. Така тенденція фіксується з четвертого кварталу минулого року.

продукти, супермаркет, ціни

"Основні фактори немонетарної інфляції, які діють протягом останнього року-зміна тарифів на житлово-комунальні послуги, волатильність світових цін на нафту і продукти українського експорту, підвищення акцизів, поява додаткових епідеміологічних витрат і втрати від карантину", — резюмував голова Ради НБУ.

Він вважає, що на сьогоднішній день українська економіка знаходиться в стані посткризового відновлення, а сплеск інфляційної активності якраз є характерним для такого періоду.

Крім того, на подорожчання продуктів і товарів впливають світові ціни. У той же час, залишається пригніченим ключовий фактор монетарної інфляції — сукупний внутрішній попит.