Українські виробники не поспішають знижувати ціни, хоча в світі вартість масла поступово падає.

В Україні в роздрібній торгівлі ціни на соняшникову олію на 30%-35% вище, ніж у країнах ЄС. Про це заявив економіст Олег Пендзін в коментарі порталу "ГолосUA".

За його словами, в Україні соняшникова олія коштує понад 2 євро. У той же час таке ж масло в Іспанії в середньому продають за 1,44 Євро, в Польщі – за 1,2 євро, в Угорщині – за 1,5 євро.

Експерт зазначив, що в липні вартість соняшникової олії на світовому ринку знизилася на 10%, а в Україні – тільки на 0,7%.

соняшникова олія

"Потрібно розуміти, що на сьогодні ми дуже сильно залежимо від виробників світових цін. Але наші виробники, як світові виробники, не поспішають знижувати ціни", – підкреслив Пендзін.

Дійсно, в липні поточного року світові ціни на продукти харчування знижуються другий місяць поспіль. Так, середнє значення індексу продовольчих цін ФАО знизилося на 1,2%. При цьому показник все ще на 31% вище рівня за аналогічний період 2020 р.

Нагадуємо, що, за прогнозом Інституту аграрної економіки, ціни на соняшникову олію в Україні повинні знизитися з початком збору нового врожаю соняшнику у вересні.

Вчені вважають, що в 2021 році очікується незначне розширення виробництва соняшнику — до 14,2 млн.тонн, тобто на 8% більше, ніж минулого року. Крім того, на світовому ринку передбачається збільшення пропозиції рослинних олій за рахунок збільшення виробництва сої в світі.

Ці фактори повинні вплинути на ціни на соняшникову олію в бік зниження.