У серпні спостерігається переважання попиту на іноземну валюту над пропозицією.

Після рекордного розпродажу в липні, українці почали скуповувати валюту. З початку поточного місяця люди купили $45 млн.Про це розповів голова ради НБУ Богдан Данилишин.

Він також додав, що за операціями фізосіб на валютному ринку в серпні спостерігається переважання попиту на іноземну валюту перед пропозицією.

"З початку місяця чиста купівля населенням іноземної валюти склала $45 млн, тоді як в цілому за період з початку 2021 чистий продаж іноземної валюти фізичними особами (як у готівковій, так і безготівковій формі) склав близько $2 млрд", – повідомив Богдан Данилишин.

За його словами, на тижні обмінний курс гривні до долара на міжбанківському ринку перебував під помірним тиском у бік зміцнення нацвалюти (вона зміцнилася на 0,3% до 26,8 грн/$).

ПриватБанк

"Цьому сприяло переважання пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків над попитом, який концентрувався на спотовому сегменті ринку (близько $30 млн в середньому за день). Це дозволило банкам збільшити купівлю іноземної валюти в позицію, яка зміцнює їх здатність до збалансування ринкової кон'юнктури на валютному ринку", – резюмував Данилишин.

Чиста купівля іноземної валюти Нацбанком за тиждень склала $76,3 млн. Голова Ради НБУ зазначає, що станом на 11 серпня 2021-го міжнародні резерви НБУ становили $28,7 млрд.