Середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку "на добу вперед" за першу декаду серпня поточного року піднялася на 1,69% до 2079,35 грн/МВт-год.

Про це свідчать дані ДП "Оператор ринку".

В цілому за перші 10 десять поточного року в порівнянні із середньозваженою ціною липня електроенергія подорожчала на 41,02%. Крім того, на внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна електричної енергії за першу декаду серпня піднялася на 92,73% вище аналогічного періоду липня і досягла показника в 3 301,30 грн/МВт-год (без ПДВ). Також ця ціна на 89,14% вище в порівнянні з липнем в цілому.

лампочки, електроенергія

Загальний обсяг купівлі-продажу електроенергії на РСВ за 10 днів серпня збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого місяця на 14,65% і склав 827 952 МВт-год. На ВСР акцептовано на 43,98% електроенергії більше порівняно з першою декадою липня, 68473 МВт-год" повідомлення ДП Оператор ринку

У держпідприємстві пояснили, що підняття цін відбулося через підвищення максимального рівня цін для годин мінімального і максимального навантаження. Крім того, на думку експертів ДП "Оператор ринку", подорожчання електроенергії викликане зміною цінових стратегій учасниками ринку.

Нагадуємо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) в кінці липня прийняла рішення підвищити максимальні граничні ціни (price cap) на ринку "на добу вперед" (РСВ) і на внутрішньодобовому ринку (ВСР).